Kaip suplanuoti puikų gimtadienį

marriage-918864_640Kai išgirstame žodžius „gimtadienio vakarėlis“, įprastai pirmiausia į galvą mums šaunanti mintis būna susijusi su pulku aplink stalą susispietusių vaikų, kurie trokšta paragauti gimtadieninio torto, kartu krykštaudami iš laimės, kuomet pakuoja gimtadienines dovanas. Tačiau, kai kiekviena akimirka besidžiaugiantys ir viskuo besistebintys vaikai užauga, „gimtadienio vakarėlis“ ima skambėti visiškai kitaip. Be to, tai įprastai tampa kur kas didesniu iššūkiu, kadangi nustebinti suaugusius žmones dažniausiai yra kur kas sudėtingiau.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad su kiekvienu gimtadieniu tampame senesni ir mums daugelis dalykų kelia vis mažiau jaudulio (nebent yra kalbama apie aštuonioliktąjį arba dvidešimtąjį gimtadienius). Tačiau viskas tikrai neturi būti taip liūdna, niūru ir pilka. Nepaisant to, kiek jums metų besukanka, jūs galite savo gimimo dienos šventę paversti nepriekaištinga, smagia ir nepamirštama, kartu susiburiant su savo šeimos nariais ir brangiausiais draugais.

Ir, žinoma, organizuojant savo gimimo dieną, labai svarbu apgalvoti daugybę įvairių detalių, todėl visas organizacinis procesas turėtų prasidėti anksčiau nei iki gimtadienio šventės likus vos kelioms dienoms ar vienai savaite. Bet kuriuo atveju, kai šiandien galime naudotis internetu, gimtadienio planavimas tampa kur kas paprastesnis ir patogesnis.

Reikia suprasti, kad kiekvienas gimtadienis yra labai smagi šventė. Ir tikrai nereikėtų „baimintis“ greitai bėgančių metų. Juk tai yra neišvengiama ir kiekvienas iš mūsų senstame. Todėl į visą tai mes turėtume žvelgti su šypsena ir puikiomis emocijomis. Jei mes savo gimtadieniais labai nuoširdžiai džiaugiamės būdami vaikais, kodėl gi turėtume nustoti tai daryti būdami suaugę? Nesvarbu ar neužilgo jums sukaks 30, 40 ar 60 metų – jūs turite visas teises švęsti ir savo gimtadienio šventę paversti nepamirštama ne tik jums, tačiau ir jūsų svečiams. Todėl šiame straipsnyje pasistengėme pateikti daugybę naudingų patarimų, kurių pagalba jūsų būsimo gimtadienio šventės organizavimas turėtų tapti kur kas sklandesnis ir būti daug smagesnis.

Svarbiausių darbų sąrašas

Išankstinis planavimas – likus bent mėnesiui iki gimtadienio šventės

Ruoštis savo būsimam gimtadienio vakarėliui yra geriausia turint pakankamai laiko. Tai padeda išvengti pernelyg didelio streso ir daugybė papildomų nepatogumų.

 1. Nustatykite gimtadienio šventės datą. Idealiausia gimtadienio šventę organizuoti savaitgalį arba iš penktadienio į šeštadienį. Taip pat galima pasirinkti ir dvi dienas trunkantį gimtadienį, kuris pasibaigia sekmadieniu. Tai užtikrintų, kad į jūsų gimtadienį pakviesti svečiai turėtų galimybę atkeliauti pernelyg nekoreguodami savo planų.
 2. Pasirinkite gimtadienio vietą. Jei jūs norite pakankamai asmeniško gimtadienio, kuriame dalyvautų tik jūsų šeimos nariai ir patys artimiausi draugai, tuomet galite savo gimtadienio šventės vieta pasirinkti savo namus. Tačiau jei gimtadienio vakarėlis bus pakankamai formalus, tuomet būtų tinkamiau pasirinkti vietą restorane, viešbutyje ar sodyboje.
 3. Sudarykite savo gimtadienio svečių sąrašą. Be abejo, kad planuojant savo gimtadienio šventę, visuomet yra labai svarbu sudaryti ir svečių sąrašą, jokiu būdu pro savo akis nepraleidžiant nei vieno jums brangaus ir svarbaus žmogaus.
 4. Išsiųskite pakvietimus į savo organizuojamą gimtadienį. Kuomet jūs žinosite savo gimtadienio šventės vietą ir būsite numatę savo šventės datą, turėtumėte sudaryti pakvietimus ir juos išsiųsti kiekvienam svečių sąraše esančiam žmogui.
 5. Gimtadienio šventės biudžeto nustatymas. Stenkitės išvengti pernelyg didelių išlaidų. Tikrai neturėtumėte labai išlaidauti vien tam, kad įtiktumėte svečiams ar galėtumėte surengti tokį vakarėlį, kuris visus išverstų iš koto. Jūsų gimtadienio biudžetas turėtų būti realistiškas. Jūs tikrai nenorite po savo smagaus gimtadienio suprasti, kad jūsų kišenės yra tuščios ir jums teks skolintis, kad galėtumėte išgyventi iki jūsų laukiančio būsimo atlyginimo.

Detalių apgalvojimas – likus 3 savaitėms iki gimtadienio šventės

Likus bent trims savaitėms iki gimtadienio, jūs turėtumėte pagalvoti apie šventėje būsimus patiekalus, dekoracijas, pramogas ir žaidimus.

 • švediškas stalas yra pats populiariausias, efektyviausias ir paprasčiausias pasirinkimas, kurį jūs galite pritaikyti savo gimtadienio šventės metu. Tokiu atveju jūs galite patiekti labai daug skirtingų patiekalų, kurie labai lengvai atitiktų net ir pačių išrankiausių jūsų gimtadienio šventės dalyvių skonį. Be to, tai užtikrintų, kad jums patiems visos šventės metu netektų būti padavėju, kuris aptarnautų kiekvieną šventės svečią. Švediško stalo pasirinkimo atveju kiekvienas jūsų gimtadienio šventėje dalyvaujantis svečias galės bet kada į savo lėkštę įsidėti norimo maisto. Todėl jei norite, kad nei vienas jūsų šventės dalyvis neliktų alkanas, nepamirškite apie švedišką stalą. Taip pat jūsų šventėje neturėtų stigti užkandžių.
 • Yra kur kas lengviau dekoruoti gimtadienio šventės vietą, jei jūs esate iš anksto numatę gimtadienio temą. Ir taip, jūs supratote teisingai – pravartu pagalvoti ir apie tai, kokia bus pagrindinė jūsų gimtadienio šventės tema. Tokiu atveju daugybė dekoracijų gali būti pasirinktos gerokai paprasčiau ir suderintos optimaliau. Ką jau kalbėti apie tai, kad numačius konkrečią savo gimtadienio šventės temą, jūs kartu galėsite lengviau nustebinti ir pradžiuginti savo svečius.
 • Pramogos ir žaidimai. Norėdami, kad jūsų gimtadienio šventė būtų dar smagesnė ir įsimintinesnė, taip pat turėtumėte iš anksto pagalvoti ir apie įvairias pramogas bei žaidimus, kurie galėtų užimti jūsų svečius. Nei viename gimtadienyje neturėtų stigti veiklos ir pramogų, kurie atitiktų skirtingo amžiaus žmonių skonį. Be to, gimtadienis be muzikos taip pat negalėtų būti įsivaizduojamas – nepaisant to, kiek jums besukaktų metų. Be abejo, gimtadienį turėtų vainikuoti ir tam tikras svarbus įvykis, kuriuo galėtų tapti ir fejerverkai. Šiandien fejerverkų šou yra tapęs labai populiariu sprendimu, kuris yra labai dažnai pasitelkiamas ne tik Naujųjų metų šventės metu, tačiau ir gimtadienio proga. Žinoma, nusprendus pasirinkti fejerverkų šou, turėtumėte kreiptis į fejerverkais prekiaujančius ir fejerverkų šou organizuojančius specialistus.

Dažnai užduodami klausimai apie gimtadienius suaugusiems:

Suaugusiems skirtos gimtadienio šventės organizavimas gali būti pakankamai sudėtingas ir keliantis nemenką stresą. Būtent todėl nei vienas būsimas jubiliatas neturėtų pamiršti apie papildomą pagalbą. Niekuomet nereikėtų manyti, kad savo gimtadienį jūs privalote išskirtinai suorganizuoti patys. Jei jums pagelbės patikimi žmonės, tuomet nuo savo pečių galėsite nusimesti labai dagu papildomų rūpesčių. Kaip bebūtų, verta pateikti dar keletą naudingų patarimų „klausimų ir atsakymų“ forma:

 • Ar gimtadienyje turėtų būti siūlomi alkoholiniai gėrimai?
  Kiekvienoje gimtadienio šventėje (skirtoje suaugusiems) turėtų būti daug įvairių gėrimų. Ir šiuo atveju yra kalbama tiek apie alkoholinius, tiek ir apie nealkoholinius gėrimus. Kiekvieno žmogaus skonis yra labai skirtingas ir kiekvienas suaugęs žmogus turi teisę rinktis. Todėl jei jūs pasirūpinsite, kad jūsų gimtadienio šventės metu kiekvienas svečias galėtų rinktis iš plataus skirtingų gėrimų asortimento, užtikrinsite, kad nei vienas dalyvis neliktų nusiminęs ir nepatenkintas.
 • Ar yra normalu ir įprasta savo gimtadienio metu prašyti pagalbos būsimų svečių?
  Visiškai taip! Tiesą sakant, tai ne tik normalu, tačiau ir būtina. Be to, nereikėtų pamiršti, kad Vakaruose yra įprasta, kad gimtadienio vakarėlius jubiliatui organizuoja jo šeimos nariai ir artimiausi draugai arba kolegos. Ir tai yra visiškai suprantama – juk gimtadienis visų pirma yra skirtas gimtadienio kaltininkui, o ne svečiams. Kaip bebūtų, Lietuvoje susiduriame su priešinga situacija, kai gimtadienį organizuoja pas gimtadienio kaltininkas. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs negalėtumėte prašyti pagalbos savo svečių. Tai leistų jums lengviau atsikvėpti.
 • Kaip man tapti puikiu gimtadienio šventės organizatoriumi?
  Būkite tikri, kad savo gimtadienio šventės metu jūs pakankamai dėmesio skiriate savo svečiams ir bent nedidelę dalį laiko skiriate kiekvienam iš jų – pakalbėdami, pasijuokdami ir prisimindami senus gerus laikus. Svečiai atkeliauja į jūsų gimtadienį tam, kad jūsų laime pasidžiaugtų kartu su jumis. Neužsibūkite pernelyg ilgai tik vos su keliais žmonėmis ar jums iš tikrųjų labai patinkančių žmonių grupele, kadangi priešingu atveju likę svečiai gali imti jaustis nepatogiai.
 • Kaip aš galėsiu mėgautis savo švente, jei kaskart baiminsiuosi ar viskas einasi gerai?
  Būtent dėl šios priežastie ir buvo paminėta, kad jūs neturėtumėte baimintis kreiptis pagalbos į savo aplinkos žmones, patikint dalį užduočių į jų rankas. Tuomet jūs galėsite išvengti dalies streso ir pasimėgauti savo gimtadienio šventę. Galiausiai juk tai yra jūsų gimtadienis ir jūs privalote švęsti!

Nepakanka patarimų savo gimtadienio šventės organizavimui?

 • Paskatinkite savo gimtadienio šventės dalyvius gerai praleisti laiką šventėje iškabindami ne vieną smagų ženklą ar plakatą.
 • Vietoje to, kad šventinius balionus jūs pririštumėte prie virvelių, galite juos prikabinti/prilipdyti prie sienos, tokiu būdu sukurdami labai originalų ir išskirtinį savo gimtadienio šventės akcentą.
 • Patikėkite – jūs niekuomet nesate per seni spalvotiems spragėsiams. O visų svarbiausia, kad tokius originalius ir nuostabiai atrodančius spragėsius jūs galite labai lengvai pasigaminti patys savo namų virtuvėje.
 • Jei jūs nesate iš tų žmonių, kurie dievintų maisto ruošimo procesą, nesijaudinkite – jūs visuomet vaišes galite užsisakyti į namus. Šiuolaikinis restoranų pasirinkimas yra labai didelis.
 • Vietoje to, kad ant stalo patiektumėte tokius įprastinius ir seniai visiems pabodusios užkandžius kaip sumuštiniai – pagalvokite apie mažus takos, buritos ar kitus šiomis dienomis labai populiarius ir skanius užkandžius. Tiesą sakant, tam tereikia pasitelkti fantaziją ir galite būti tikri, kad gerokai nustebinsite savo gimtadienio šventės svečius.
 • Nemanykite, kad savo gimtadienyje jūs privalote naudoti žvakes. Jei to daryti nenorite, galite pagalvoti apie originalius šiuolaikinius apšvietimo sprendimus – kartu nepamirštant ir šviesų girliandų, kurios vakare turėtų atrodyti ypač puikiai.
 • Svečių knygos yra nuobodus ir atgyvenęs sprendimas. Leiskite savo svečiams pabūti šiek tiek labiau pašėlusiems. Paskirkite vieną sieną, kuri būtų dekoruota pačių įvairiausių spalvų ir dydžių popierėliais, ant kurių kiekvienas svečias jums užrašytų savo palinkėjimą.
 • Nežinote, kaip galėtumėte sukurti pakvietimus savo svečiams? Tiesiog pasinaudokite internetu ir peržiūrėkite tokiuose portaluose kaip „Pinterest“ pateikiamas idėjas.
 • Svarstote, kokie fejerverkai galėtų geriausiai tikti jūsų gimtadienio šventei ir nežinote ar pakaks erdvės jų leidimui? Tai nebus problema, jei jūs kreipsitės į fejerverkais prekiaujančią bendrovę, kuri siūlo kompleksinius sprendimus. Tokiu atveju fejerverkai būtų pasirinkti kur kas lengviau ir galėtų atitikti jūsų numatytą gimtadienio šventės vietą. Be to, jei jūs pasirinksite fejerverkų šou, tuomet jums patiems nebeteks spręsti fejerverkų pasirinkimo ir jų leidimo klausimų, nes visu tuo už jus pasirūpins fejerverkų profesionalai.
 • Didžiuokitės savo amžiumi ir būtinai ant torto uždėkite žvakutes su skaičiais, kurie nusakytų, kiek metų jums iš tikrųjų sukako. Šiais laikais niekas neturėtų slėpti savo amžiaus. Juo būtina didžiuotis.