Kaip suorganizuoti vakarėlį

marriage-918864_640Tam, kad dvidešimt pirmame amžiuje būtų galima suorganizuoti nepakartojamą ir iš koto verčiantį vakarėlį, kuriuo būtų patenkintas kiekvienas vakarėlio dalyvis, reikia gerokai pasukti galvą ir pasitelkti daugybę originalių idėjų. Kas gi nemėgsta smagiai pasilinksminti? Kas gi nemėgsta bent kuriam laikui visiškai atsipūsti ir atsiriboti nuo kasdienių vargų ir rūpesčių? Žinoma, mėgautis vakarėliu yra labai paprasta, tačiau jo organizavimas gali tapti labai didžiuliu iššūkiu. Todėl žemiau pateikėme jums begalę patarimų, kuriuos turėtumėte pasitelkti organizuodami savo būsimą vakarėlį.

Turite nuspręsti, kokio tipo vakarėlis bus organizuojamas

Taigi, ar tikrai žinote, kokio tipo vakarėlį jums teks suorganizuoti? Jūs galite rinktis iš:

 • „Staigmenos“ vakarėlio
 • Gimtadienio vakarėlio
 • Metinių vakarėlio
 • Mokyklos arba universiteto baigimo vakarėlio
 • Sužadėtuvių vakarėlio
 • Mergvakario ir/ar bernvakario vakarėlio
 • „Baseino“ vakarėlio
 • Kostiumų vakarėlis
 • „Išėjimo į pensiją“ vakarėlis
 • Fejerverkų vakarėlis
 • …arba „tiesiog vakarėlis“!

Planuokite ir atlikite savo paruošiamuosius darbus

Kiekvienas puikus vakarėlis reikalauja ir profesionalaus bei atidaus pasiruošimo. Be to, reikia paruošti ne tik vakarėlio organizavimui skirtą planą, tačiau taip pat būtina paruošti ir save. Darbų, kuriuos privalėsite atlikti bus daugybė, o tai reiškia, kad jūs turite išlikti motyvuoti ir jums neturėtų pristigti jėgų. Geras pasiruošimas ir tinkamas nusiteikimas yra raktas į sėkmingą vakarėlį. Efektyviausia apie visą tai pradėti galvoti iki vakarėlio likus bent keliems mėnesiams, o jei turite tokią galimybę, galite paruošiamuosius darbus pradėti ir dar anksčiau.

Užmerkite akis ir įsivaizduokite savo idealų vakarėlį

Visų pirma pasiruošimas turėtų vykti galvoje. Trumpiau tariant, jūs turite psichologiškai save nuteikti, kad viskas eitųsi kur kas sklandžiau. Jūs turite turėti labai aiškią viziją, kaip turėtų atrodyti jūsų vakarėlis. Dekoracijos, apšvietimas, žmonės, programa… Trumpiau tariant, užmerkę savo akis turėtumėte vizualizuoti visą tai, ką jūs galiausiai norėsite pasiekti. Tai suteiks jums kur kas daugiau motyvacijos ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Lygiai tokiu pačiu būdu jūs turėtumėte nustatyti ir savo organizuojamo vakarėlio pagrindinę temą. Jūs visuomet turite siekti nustatyti labai aiškią tematiką, kuria būtų paremtas ir jūsų organizuojamas vakarėlis. Tai ne tik suteikia jam kur kas daugiau originalumo bei išskirtinumo, tačiau taip pat palengvina ir visą organizacinį procesą.

Savo norus įvertinkite pinigais

Tuomet, kai jūs labai aiškiai ir tiksliai žinosite, kokio vakarėlio jūs norėsite, turėtumėte pradėti galvoti ir apie pinigus. Taip, galbūt kai kurie vartotojai teigia, kad pirmiausia reikia žinoti savo biudžetą, tačiau vėlgi, kartais išankstinis biudžeto nustatymas nėra labai prasmingas žingsnis. Jei jūs net nenutuoksite, ką norite pasiekti ir kaip turėtų atrodyti jūsų būsimas vakarėlis, jums bus labai sudėtinga galvoti ir apie patį biudžetą. Būtent todėl ir buvo paminėta, kad pradžioje jūs turite suprasti, ko jūs sieksite. Kaip bebūtų, kai žinosite, kokio vakarėlio jūs norite, turėtumėte pradėti sudarinėti ir svarbiausių darbų sąrašą, kuriame ties kiekviena užduotimi turėtų būti įvardinta ir konkreti pinigų suma.

Nors natūralu, kad įprastai niekuomet nenorime galvoti apie pinigus ir tai nėra labai malonus klausimas, vakarėlio organizavimo užduočių įgyvendinimo metu visa tai tampa tiesiog būtina. Be to, jei jūsų vakarėlis bus labai didelis ir į jį jūs planuojate pakviesti daugybę žmonių, taip pat turite suprasti, kad jūsų biudžetas turės būti didesnis. Kita vertus, niekuomet neturėtumėte persistengti ir vakarėlio organizavimui paskirti gerokai didesnio biudžeto nei iš tikrųjų reikėtų. Jei jūsų investuotų pinigų suma jums galiausiai sukels nemenkų finansinių sunkumų, tai tikrai nebus teisingas sprendimas. Todėl galvodami apie vakarėliui skiriamą biudžetą, taip pat turėtumėte visą tai vertinti labai racionaliai ir realistiškai.

Sukurkite komunikacijos planą

Kadangi kiekvienas vakarėlis yra organizuojamas žmonėms, turėtumėte pagalvoti apie keletą svarbių klausimų. Kam bus skirtas vakarėlis? Kas galėtų būti sudominti tokio tipo vakarėliu? Ką jūs norite pamatyti savo organizuojamame vakarėlyje?

Atsakymai į pastaruosius klausimus turėtų padėti jums sukurti ir labai efektyvų komunikacijos planą. Jei tai bus vakarėlis, kuriame dalyvaus tik jūsų artimieji, gali pakakti telefoninio skambučio, SMS žinutės arba el. laiško. Tuo tarpu, jei jūs organizuojate komercinio pobūdžio vakarėlį, turėtumėte pagalvoti ir apie atvirukus, skrajutes, plakatus, suasmenintus pakvietimus bei kitas spausdintos reklamos priemones. Žinoma, formuodami jau anksčiau minėtą vakarėlio organizavimui skirtą biudžetą, jūs į jį taip pat turėtumėte įtraukti ir komunikacijos išlaidas.

Venkite problemų

Kiekvienas vakarėlis yra skirtingas, tačiau kiekvieno vakarėlio pagrindinė paskirtis yra linksmintis. Tai reiškia, kad neretai galima susidurti su įvairiais neplanuotais sunkumais.

Pavyzdžiui, jei jūs vakarėlį organizuosite savo namuose, tuomet būtų naudinga prieš vakarėlį įspėti ir savo kaimynus, pasiteiraujant jų ar jie nebūtų prieš. Tai leistų jums būti tikriems, kad jūsų kaimynai nepasiskųsti policijai ar nepradėtų griežti ant jūsų danties ir jausti didelio pykčio. Žinoma, nereikia pamiršti ir paros laiko, iki gali garsiai skambėti muzika. Tai yra labai svarbu, jei jūs nenorite, kad jūsų vakarėlio įkarštyje į duris pasibelstų policijos pareigūnai, kuriuos būtų iškvietę neapsikentę kaimynai.

Pasirūpinkite fejerverkais

Jei esate numatę pakankamai didelį vakarėlį, kuriame dalyvaus daugybė žmonių, būtų naudinga pasitelkti ir fejerverkus. Žinoma, galbūt jūs iki šiol manėte, kad fejerverkai turėtų būti naudojami tik Naujų metų šventės metu. Tačiau toks požiūris yra neteisingas. Fejerverkai jau nuo seno yra pasitelkiami minint pačias įvairiausias šventes. Todėl ir savo organizuojamame vakarėlyje galite efektyviai pasitelkti šias puikų ir nepakartojamą reginį sukuriančias priemones.

Tačiau jei iki šiol fejerverkų niekuomet nebuvote naudoję įvairių švenčių ar vakarėlių metu, susidūrę su labai didele fejerverkų pasiūla jūs galite imti sau kelti daugybę klausimų. Ir iš tiesų – nepatyrusiam vartotojui savo paties jėgomis pasirinkti tinkamiausius fejerverkus nėra jau taip paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti.

Fejerverkai būna labai skirtingų rūšių ir tipų. Todėl norint pasirinkti tinkamiausius fejerverkus, reikėtų konsultuotis su šios srities specialistais. Net jei nežinote nei vienos fizinės parduotuvės, kuri prekiautų fejerverkais, tai nėra problema, kadangi jums tereikia pasinaudoti el. parduotuvėmis. Be to, kreipdamiesi į fejerverkų specialistus, galite užsisakyti ir fejerverkų šou savo vakarėliui. Tai užtikrintai pavers jūsų vakarėlį nepakartojamu.

Užtikrinkite, kad garso sistema veikia puikiai

Tai yra vienas iš svarbiausių elementų, kai yra kalbama apie sėkmingą vakarėlį. Jei jūs neturite jums priklausančios puikios ir kokybiškos garso aparatūros, savo vakarėliui ją turėtumėte išsinuomoti. Be to, jūs galite pagalvoti ir apie didžėjaus samdymą. Tokiu atveju didžėjus kartu su savimi turėtų visą reikalingą garso aparatūrą ir viso vakarėlio metu galėtų rūpintis sklandžia ir kokybiška muzikine atmosfera.

Pasirinkit vietą, datą ir laiką

Turite nuspręsti, kur vyks jūsų organizuojamas vakarėlis. Galbūt tai bus jūsų namai? O gal jūs vakarėlį rengsite draugų namuose, viešbutyje, biure, bendruomenės centre, parke ar sodyboje? Ar vakarėlio surengimui jums reikės papildomų leidimų? Ar jums vakarėlio vietą teks iš anksto rezervuoti? Taip pat turite žinoti, kokią konkrečią dieną ir kuriuo konkrečiu metu vyks jūsų vakarėlis. Todėl skirkite šių klausimų sprendimui pakankamai laiko.

Kas yra jūsų svečiai?

Jei organizuojate vakarėlį, jūs turite žinoti, kiek žmonių dalyvaus jūsų vakarėlyje ir kas iš tikrųjų bus jūsų pagrindiniai svečiai. Žinodami tokią informaciją, jūs taip pat turėtumėte galėti kur kas lengviau nustatyti jau minėtą biudžetą. Ir nors suprantama, kad visiškai tikslaus žmonių skaičiaus žinoti įprastai nėra jokios galimybės, preliminarus svečių skaičius padės jums lengviau išspręsti pačius svarbiausius klausimus ir pasirūpinti, kad jūsų organizuojamo vakarėlio metu niekam nieko netrūktų.

Išsiųskite pakvietimus

Kas bus, jei į jūsų organizuojamą vakarėlį niekas neatkeliaus? Norint, kad taip nenutiktų, jūs turėtumėte pagalvoti ir apie pakvietimus, kuriuos išsiųstumėte juose nurodę konkrečią vakarėlio tematiką, vakarėlio datą, laiką ir vietą. Visą tai padaryti yra būtina, jei jūs norite pritraukti kuo daugiau žmonių, kurie būtų sudominti jūsų organizuojamu vakarėliu.

Suderinkite klausimus su skirtingų paslaugų teikėjais

Jei vakarėlis bus didelis ir jūs būsite suplanavę daugybę skirtingų sprendimų, turėtumėte suderinti klausimus su skirtingų paslaugų teikėjais. Jūs turite būti tikri, kad jūsų numatytą vakarėlio dieną kiekvienas paslaugų teikėjas žinos, kur turi būti ir ką turi daryti. Jūs tikrai nenorite susidurti su sunkumais, kurie neigiamai paveiktų visą jūsų vakarėlį ir nuliūdintų visus vakarėlio svečius.

Sudarykite svarbiausių prekių sąrašą ir keliaukite apsipirkti

Suprantama, kad prieš vakarėlį jums teks apsilankyti ir parduotuvėje. Jei nenorite pamiršti svarbiausių prekių, turėtumėte pasirūpinti ir prekių sąrašu. Jame turėtų būti tiek maistas ir gėrimai, tiek ir dekoracijos, papildomi baldai (jei jų reikės) ir kitos detalės. Kaip bebūtų, efektyviausia, jei dalį daiktų jūs įsigytumėte kaip įmanoma anksčiau. Tokiu atveju jums nekiltų didžiulio streso, kai paskutinę minutę tektų įsigyti visas svarbiausias prekes. Be to, jūs visuomet galite pasinaudoti ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomas labai platus prekių asortimentas, palengvinantis visą pasirinkimo procesą.

Pagalvokite apie gėrimus

Suprantama, kad vakarėlyje neturėtų stigti ir gėrimų. Nepaisant to, ar didžioji dalis jūsų svečių mėgsta vartoti alkoholinius gėrimus, ar jų nevartoja, neturėtumėte apriboti jų asortimento. Žmonės, kurie atkeliaus į jūsų vakarėlį, turės labai aiškų tikslą – pasilinksminti, pašokti ir atsipalaiduoti. Todėl iš anksto turėtumėte numatyti, kokius alkoholinius gėrimus jūs galėsite pasiūlyti savo svečiams. Tokiu atveju jūs taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie tinkamas jų laikymo sąlygas.

Nekelkite sau papildomo streso

Kiekvienas vakarėlis reikalauja laiko ir jėgų. Be to, jei neturima daug vakarėlių organizavimo patirties, daugelio klausimų sprendimas gali tapti pakankamai sudėtingas ir keblus. Todėl norint, kad visos organizacinės užduotys netaptų tikru košmaru, sukeliančiu nuolatinę įtampą bei didžiulį stresą, turėtumėte save teisingai nuteikti. Trumpiau tariant, neturėtumėte sau leisti kiekvieno sunkumo vertinti labai rimtai. Jūs turite atsipalaiduoti ir suprasti, kad vakarėlio organizavimas niekuomet negali praeiti be iššūkių. Jei jūs kiekvieną iššūkį vertinsite ramiai ir kaip savaime suprantamą dalyką, viskas eisis kur kas sklandžiau ir sėkmingiau.

Metas vakarėliui

Taigi, jūs dirbote daug ir sunkiai, kad galėtumėte surengti puikų vakarėlį, todėl dabar yra pats metas apsišarvoti neišblėstančia šypsena ir puikia nuotaika. Dabar yra jūsų laikas pasilinksminti! Šiltai sutikite savo svečius, mėgaukitės maistu, gėrimais, šokiais ir savo artimiausių bei brangiausių draugų kompanija.