Mokyklos baigimo šventės vakarėlio organizavimas

audience-868074_640 (1)Ar jūs mokyklą baigsite šiais metais? Ar jau pradėjote ruoštis savo mokyklos baigimo šventei? Ar jau nusprendėte, kur ir kaip ji vyks? Jei apie tai dar nepagalvojote ir manėte, kad vis dar turite pakankamai daug laiko, neturėtumėte nuvertinti pasiruošimo svarbos. Mokyklos baigimo vakarėlio organizavimas yra tikrų tikriausias iššūkis. Be to, tai yra labai svarbi ir nepamirštama šventė, todėl jos organizavimui būtina skirti ir pakankamai daug dėmesio.

Nors neretai mokyklose yra organizuojama bendra šventė visiems abiturientams, vis dėlto ne kiekvieni mokyklą pabaigę jaunuoliai nori švęsti didžiulėje minioje žmonių. Todėl jei ir jūs manote, kad jums būtų mieliausia savo mokyklos baigimo šventę švęsti tik kartu su pačiais artimiausiais žmonėmis, t.y. savo klasės draugais, tuomet jums labai praverstų keli naudingi patarimai.

Nustatykite datą, laiką ir vietą savo būsimam vakarėliui

Suprantama, kad prieš pradedant visus organizacinius darbus, labai svarbu nustatyti konkrečią vakarėlio datą, laiką ir vietą. Be abejo, galbūt jūs galvojate, kad idealiausia būtų vakarėlį surengti iš karto po šventės mokykloje, tačiau viskas priklauso tik nuo jūsų. Svarbiausia, kad data tiktų tiek jums, tiek ir jūsų klasės draugams. Žinoma, efektyviausia vakarėlį planuoti penktadienio vakare arba šeštadienį, tačiau sprendimas gali priklausyti ir nuo daugybės įvairių papildomų veiksnių.

Taip pat svarbu, kad jūs daug dėmesio skirtumėte ir vakarėlio vietos pasirinkimui. Vieni nusprendžia mokyklos baigimo vakarėlį surengti savo namuose, kiti nori išvykti į gamtą, o treti nuomojasi patalpas, kurios būtų tinkamai pritaikytos šventei. Ir tikrai nei vienas iš šių pasirinkimų nėra geresnis ar prastesnis – visi jie yra tinkami, tiesiog atitinkantys skirtingų žmonių lūkesčius.

Kaip bebūtų, labai tikėtina, kad jūs nuspręsite šventei skirtas patalpas nuomotis. Tai gali būti tiek kaimo turizmo sodyba, tiek ir vakarėliams bei šventėms skirtos patalpos. Jei priimsite tokį sprendimą, tuomet pasistenkite pasirinktas patalpas rezervuoti iš anksto. Tokiu būdu jūs būsite visiškai tikri, kad savo numatytą šventės dieną dėl vietos jums nebekils jokių nesklandumų. Žinoma, kartu turėtumėte įsitikinti, kad pasirinktoje šventės vietoje bus visi reikalingi baldai, įrankiai ir kitos priemonės, kurios įprastai yra būtinos sklandžiam ir komfortiškam vakarėliui. Jei viso to nebus ir jums šventės vieta labai patiks, turėtumėte atitinkamas priemones ir baldus išsinuomoti.

Nustatykite biudžetą

Net jei jūs patys organizuosite būsimą mokyklos baigimo vakarėlį, tai tikrai nereiškia, kad visus darbus taip pat turėsite įgyvendinti savo pačių lėšomis. Anaiptol. Įprastai tokiais atvejais kiekvienas klasės draugas skiria vienodą pinigų sumą, o galutinis surinktas biudžetas būna panaudojamas šventės organizavimui. Žinoma, kiekvienas atvejis yra labai skirtingas ir individualus. Dėl šios priežasties biudžeto formavimas turėtų būti įgyvendinamas drauge su visais būsimos šventės dalyviais. Tokiu atveju nekils jokių nesusipratimų ir pykčių. Suprantama, kad biudžetas turėtų būti realistiškas, suformuojamas atsižvelgiant į tai, kokie bus jūsų lūkesčiai ir numatyti vakarėlio tikslai.

Sudarykite svečių sąrašą ir pasirūpinkite pakvietimais

Nors akivaizdu, kad kiekvienas jūsų klasės draugas žinos, kada vyks vakarėlis, vis dėlto būtų naudinga pagalvoti ir apie svečių sąrašą. Tai leistų jums kur kas lengviau ir efektyviau paskirstyti visą savo šventės biudžetą bei kartu sukurti pakvietimus. Norint, kad pakvietimai būtų labai originalūs, visuomet galima pasinaudoti spaustuvių teikiamomis paslaugomis. Tokiu atveju tai neturėtų pareikalauti pernelyg didelių išlaidų. Be abejo, jei norite sumažinti tokių užduočių sprendimui skiriamą biudžetą, tuomet pakvietimus galite sukurti ir savo rankomis. Tai jiems suteiks dar daugiau originalumo. Ir atminkite – nei vienas klasės draugas neturėtų būti pamirštas!

Suplanuokite meniu

Kokį maistą jūs patieksite šventės metu, labai tiesiogiai priklausys nuo jūsų numatyto šventės biudžeto. Kuo ištaigingesnius ir labiau gurmaniškus patiekalus norėsite pasirinkti, tuo didesnio biudžeto jums reikės. Kita vertus, maisto šventė trūkti tikrai neturėtų, todėl nemenka dalis šventės biudžeto neabejotinai turėtų būti skiriama stalo ruošimui. Žinoma, visuomet yra galimybė sutaupyti daugiau nei įprastai, tačiau tam reikės pagalbos iš šalies. Jei yra tokia galimybė, galite paprašyti savo draugų šeimos narių prisidėti prie maisto ruošimo. Tai padėtų jums išvengti didesnių išlaidų ir tuomet jums tereikėtų pasirūpinti patiekalams gaminti skirtais ingredientais.

Tuo tarpu, jei galimybės pasinaudoti papildoma pagalba jūs neturėsite, atlikite atidžia paiešką ir pasistenkite atrasti šiandieninėje rinkoje veikiančius paslaugų teikėjus, kurie užtikrintų labai kokybiškas patiekalų gamybos paslaugas. Kai būsite pasirinkite šios srities profesionalus, kurie pasirūpins jūsų būsimu šventiniu stalu, nepamirškite, kad jums taip pat reikės pasirūpinti ir sprendimais, kurie visos šventės metu ant stalų nuklotus patiekalus išsaugotų kaip įmanoma šviežius.

Sugalvokite temą ir pasirūpinkite dekoracijomis

Šiandien labai daug originalių idėjų galima atrasti visiems puikiai pažįstamame „Pinterest“ socialiniame tinkle. Todėl jei jums šią akimirką stinga idėjų pasirenkant savo organizuojamai šventei tinkamiausią temą, nepamirškite pasinaudoti internetu.

Temos nustatymas yra labai svarbus kiekvienai šventei, kadangi tokiu atveju šventė tampa ne tik kur kas smagesnė ir originalesnė, tačiau taip pat ją planuoti būna kur kas lengviau ir paprasčiau. Tai reiškia, kad temos nustatymas padeda sklandžiau judėti pirmyn ir išvengti įvairių papildomų nesusipratimų, kurie galėtų iškilti, jei vakarėlis būtų planuojamas pritaikant labai skirtingus ir tarpusavyje visai nederančius sprendimus.

Žinoma, nustatę temą, taip pat turėsite pasirūpinti ir kokybiškomis bei profesionaliai atrodančiomis dekoracijomis, kurios atitiktų jūsų numatytą šventės tematiką. Tokias dekoracijas neabejotinai teks įsigyti. Tuo tarpu, jei biudžetas yra pakankamai ribotas, dalį dekoracijų galėsite pasigaminti ir savo pačių rankomis, tačiau tam jums prireiks papildomos pagalbos ir daugiau laiko. Dekoracijos, kurias jūs pasirinkite, turėtų būti skoningos ir puikiai derančios tarpusavyje. Taip užtikrinsite, kad jūsų šventėje vyraus labai harmoninga ir jauki atmosfera, kuri kiekvienam jos dalyviui suteiks daugiau pasitikėjimo ir džiaugsmo.

Pasirūpinkite papildoma pagalba

Kartais mes nė nesusimąstome, kiek daug darbų padarome patys, tačiau pernelyg save apkraudami, mes kartu save ir apsunkiname. Nors akivaizdu, kad jūs galite būti pratę daugybę klausimų išspręsti savo pačių jėgomis, nesikreipiant papildomos pagalbos. Tačiau turite suprasti, kad ši šventė nėra tik jūsų. Ji yra jūsų visos klasės, kuri baigia mokyklą. Tai reiškia, kad darbai, kuriuos teks įgyvendinti organizuojant mokyklos baigimo šventę, taip pat turėtų būti proporcingai paskirstyti skirtingiems žmonėms. Tokiu būdu taps kur kas lengviau išspręsti visus klausimus ir užtikrinti, kad jūs nepervargsite. Tuo tarpu, jei jūs visus šventės organizavimo darbus apsiimsite patys, galite net neabejoti, kad susidursite su didžiuliu stresu ir galiausiai visiškai nebesimėgausite šiuo procesu. Ką jau kalbėti apie tai, kad jūs galite nebelaukti ir pačios šventės.

Todėl norint, kad jums netektų susidurti su didžiuliu stresu ir įtampa, naudinga pasitelkti papildomą pagalbą. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas šventės dalyvis turės būti „įdarbintas“. Kartais pernelyg daug rankų gali netgi pakenkti, tačiau jei jūs pasirinksite pačius atsakingiausius žmones ir jiems patikėsite bent dalį svarbių užduočių, organizuoti šventę turėtų būti lengviau.

Be to, jūs iš anksto turėtumėte numatyti, kas šventės metu bus atsakingas už nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kas rūpinsis patiekalų ir gėrimų papildymu, kas priims svečius, kas spręs muzikinės atmosferos kūrimo klausimą ir kt.

Renginio vedėjo samdymas

Šiomis dienomis yra labai populiaru mokyklos baigimo šventėms samdyti ir renginių vedėjus. Nors natūralu, kad šventę gali vesti ir vienas iš jūsų klasės draugų, kuris yra labai komunikabilus ir šmaikštus, vis dėlto norint kaip įmanoma profesionalesnės šventės ir efektyvesnio programos įgyvendinimo, vertėtų kreiptis į patyrusius renginių vedėjus.

Tačiau vėlgi, jei jūs nuspręsite kreiptis į renginio vedėją ir pasinaudoti jo teikiamomis paslaugomis, atminkite, kad tuo metu, kai vyks jūsų šventė, renginių vedėjų užimtumas taip pat bus labai didelis, kadangi kartu be jūsų dar daugybė kitų Lietuvos moksleivių rengs savo išleistuvių šventes. Todėl lygiai taip pat, kaip ir jau minėtos šventės vietos pasirinkimo atveju, labai svarbu renginių vedėją pasirinkti iš anksto. Tai leis jums išvengti didelio papildomo streso, jei priešingu atveju paskutinėmis dienomis suprastumėte, kad nei vienas jūsų lūkesčius atitinkantis renginių vedėjas neturi laiko ir jums aktualiu metu yra užimtas.

Kaip bebūtų, vis tai yra labai tiesiogiai susiję ir su pačia šventės programa. Tai reiškia, kad reikės sukurti ir planą, kaip vyks visa jūsų šventė. Ją turės įgyvendinti jūsų pasirinktas renginio vedėjas.

Pasirūpinkite linksmybėmis

Kiekviena mokyklos baigimo šventė neturėtų stokoti pačių įvairiausių linksmybių. Be abejo, kiekvienas žmogus yra labai skirtingas – vieni yra drąsesni, kiti labiau mėgsta bendrauti vos su vienu ar keliais žmonėmis, o tretiems patinka minios žmonių ir daugybė veiksmo. Dėl šios priežasties jūsų organizuojamoje šventė turėtų būti pakankamai daug įvairios veiklos, kuri galėtų atitikti skirtingų žmonių skonį ir lūkesčius.

Kuo daugiau pramogų jūs sugalvosite, tuo lengviau bus „išjudinti“ šventės dalyvius ir priversti juos bent šiek tiek pajudėti. Kartais mes nė nesusimąstome, kokie komunikabilūs mes iš tikrųjų galime būti. Todėl žmonės neretai reikia didesnio paskatinimo ir paraginimo. Žinoma, jei jūs pasirinksite profesionalius renginių vedėjus, tokį tikslą pasiekti turėtų būti lengviau, nes renginių vedėjai, kurie turi pakankamai patirties, yra ir puikūs psichologai, kurie geba priversti žmones pasitikėti savo jėgomis ir tapti aktyvesniais bei linksmesniais.

Fejerverkai – be jų neišsiverčia nei viena mokyklos baigimo šventė

Baigėte mokyklą? Pagaliau oficialiai esate savarankiški ir nepriklausomi žmonės? Jei taip, kurgi jūsų fejerverkai?! Nei viena mokyklos baigimo šventė neturėtų apsieiti be didžiulio ir kvapą gniaužiančio fejerverkų šou! Žinoma, fejerverkai turi būti pasirinkti atsižvelgiant į tai, ką rekomenduoja šios srities profesionalai, todėl savarankiškai to daryti tikrai nereikėtų.

Norint, kad fejerverkų pasirinkimas jums būtų paprastesnis, turėtumėte pasidairyti po šiuolaikinėje rinkoje veikiančias specializuotas fejerverkais prekiaujančias parduotuves, kartu ieškodami ir fejerverkų šou rengiančių paslaugų teikėjų. Tai leistų jums būti visiškai tikriems, kad jūsų organizuojamos šventės metu į dangų leidžiami fejerverkai sukurtų nepakartojamą reginį, kuris dar ilgai būtų su dideliu džiaugsmu ir nuostaba prisimenamas kiekvieno šventės dalyvio.

Galiausiai – mėgaukitės kiekviena šventės akimirka 

Planuoti šią šventę jūs turėtumėte pradėti kaip įmanoma anksčiau. Tokiu atveju jūs nesukeltumėte sau labai didelio streso ir įtampos. O tuomet, kai šventė būtų tinkamai ir profesionaliai sustyguota, jūs galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena savo šventės akimirka.